Darmowa dostawa od 399,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

3 błędy, których warto unikać przy nakładaniu farby podkładowej do maszyn rolniczych

2024-03-24
3 błędy, których warto unikać przy nakładaniu farby podkładowej do maszyn rolniczych

Staranne przygotowanie podłoża przed nałożeniem kolorowego lakieru nie tylko zwiększa przyczepność farby, ale również zabezpiecza metalowe elementy i wyrównuje malowaną powierzchnię. Z tego powodu wybór wysokiej jakości farby podkładowej do gruntowania lub chroniącej przed rdzą pomaga utrzymać maszyny rolnicze w dobrym stanie mimo pracy w wymagających warunkach. Duże znaczenie ma również prawidłowa technika nakładania lakieru. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak nałożyć farbę podkładową, aby uniknąć najczęściej popełnianych błędów.

Jak przygotować powierzchnię pod farbę podkładową?

Renomowani producenci oferują lakiery, które są łatwe w aplikacji i nie pozostawiają smug. Przykładem takich marek są Agtech czy Wilckens. Jednak aby w pełni wykorzystać zalety tego typu produktów, należy dobrze przygotować powierzchnię maszyny rolniczej do malowania. Wiele osób popełnia błąd, spiesząc się podczas czyszczenia i odtłuszczania. Celem tych zabiegów jest usunięcie wszystkich tłustych plam, błota, kurzu czy resztek starego lakieru. Jeśli zrobisz to niedokładnie, po nałożeniu pierwszej warstwy mogą pojawić się pęcherze powietrza, nierówności czy odpryski. Wówczas nawet najlepsza farba podkładowa chroniąca przed rdzą nie będzie dobrze się prezentować ani nie zabezpieczy pojazdu przed korozją.

Dlaczego przed malowaniem zawsze warto sprawdzić pogodę?

Warunki atmosferyczne mają bardzo duży wpływ na czas schnięcia lakieru i na sprawny przebieg malowania. Zbyt wysoka temperatura lub wilgotność powietrza sprawią, że farba podkładowa do gruntowania i wszystkie kolejno nakładane warstwy będą dłużej wysychały. Silny wiatr może z kolei nanieść na malowaną powierzchnię zanieczyszczenia. Niekorzystne będą również opady deszczu i mocne promieniowanie UV. Dlatego przed rozpoczęciem prac warto sprawdzić prognozę pogody nie tylko na czas malowania, ale także wysychania.

Czym kierować się przy wyborze farby podkładowej?

Wybierając produkty do malowania, zwróć szczególną uwagę na stan karoserii. Przy maszynach rolniczych, które są w dobrym stanie wizualnym i technicznym, dobrze sprawdzi się farba podkładowa do gruntowania, która wyrówna powierzchnię i zwiększy przyczepność lakieru. Z kolei przy rozwijającej się korozji ważne będzie bardzo staranne oczyszczenie podłoża i użycie farby podkładowej chroniącej przed rdzą. Dzięki temu metalowe elementy będą lepiej zabezpieczone podczas pracy w trudnych warunkach. Wysokiej jakości podkłady znajdziesz w ofercie sklepu e-farby.eu. Zapoznaj się z przedstawionymi produktami i wybierz ten, który okaże się najlepiej dopasowany do stanu Twojej maszyny rolniczej.

pixel