Darmowa dostawa od 399,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak odnowić lakier w ciągnikach Case i David Brown?

2024-05-04
Jak odnowić lakier w ciągnikach Case i David Brown?

Najważniejszym zadaniem lakieru w pojazdach rolniczych i budowlanych jest ochrona karoserii przed korozją. Wysokiej jakości farba tworzy wytrzymałą powłokę, która zabezpiecza powierzchnię maszyny przed uszkodzeniami mechanicznymi i rozwojem rdzy. Dlatego warto utrzymywać ją w dobrym stanie i regularnie odświeżać. W przypadku prostego malowania nie zawsze trzeba korzystać z pomocy specjalisty. Z poniższego artykułu dowiesz się, jak wybrać lakiery do ciągników Case i David Brown, a następnie jak prawidłowo je nałożyć.

Przygotowania do nakładania lakieru do ciągników Case i David Brown — o czym warto pamiętać?

Przed rozpoczęciem prac warto poświęcić dłuższą chwilę na wybór odpowiedniej farby i właściwe przygotowanie podłoża. Wysokiej jakości lakier do ciągnika Case lub David Brown powinien wyróżniać się wytrzymałością, łatwością aplikacji i możliwością wyboru metody nakładania, a także dobrym odwzorowaniem kolorów i elastyczną formułą, która dotrze nawet do trudno dostępnych miejsc. Przykładem są lakiery do ciągników David Brown i Case marki Wilckens. Powstają na bazie żywic syntetycznych, co zapewnia ich trwałość i odporność na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych i na uszkodzenia mechaniczne.

Po wyborze odpowiedniego lakieru warto przystąpić do dokładnego oczyszczenia powierzchni pojazdu. Usuń wszelkie zanieczyszczenia, smary, rdzę i dokładnie wysusz ciągnik. Następnie użyj papieru ściernego, aby pozbyć się starej farby i wyrównać malowaną karoserię. Dzięki temu lakier do ciągnika David Brown lub Case zyska większą przyczepność. Dobrym pomysłem będzie również nałożenie podkładu, który dodatkowo zabezpieczy metal przed korozją i ułatwi nakładanie warstw farby.

Malowanie ciągnika krok po kroku — jak prawidłowo nałożyć lakier?

Wspomniane lakiery do ciągników Case lub David Brown marki Wilckens są dostosowane do różnych metod aplikacji — do ich nakładania możesz wykorzystać zarówno pędzel, jak i wałek czy pistolet. Dzięki temu łatwo dobierzesz sposób, który będzie najlepiej dostosowany do Twoich preferencji i warunków malowania. Po precyzyjnym nałożeniu pierwszej warstwy lakieru pamiętaj, aby pozwolić mu wyschnąć. Producenci zwykle informują, ile trwa proces schnięcia, ale w dużej mierze zależy on również od pogody.

Gdy upewnisz się, że farba jest sucha, nałóż kolejną cienką warstwę — dzięki temu zmniejszysz ryzyko powstawania zapowietrzeń. Całość warto zabezpieczyć utwardzaczem marki Wilckens, który przedłuży trwałość lakieru. Wszystkie produkty, które są potrzebne do malowania ciągników Case i David Brown, znajdziesz w ofercie sklepu e-farby.eu.

pixel