Darmowa dostawa od 399,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Malowanie ciągników Agria — wszystko, co musisz wiedzieć o wyborze lakieru i utwardzacza

2024-05-04
Malowanie ciągników Agria — wszystko, co musisz wiedzieć o wyborze lakieru i utwardzacza

Dbałość o dobry stan techniczny pojazdów rolniczych to nie tylko regularne przeglądy i naprawy, ale również odświeżanie lakieru i zabezpieczanie karoserii przed korozją. Ciągniki, które pracują w wymagających warunkach, są bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne i rozwój rdzy, dlatego należy na bieżąco pozbywać się zarysowań oraz odprysków. Wysokiej jakości lakiery do ciągników Agria oferuje marka Wilckens, która zapewnia idealne odwzorowanie kolorów do pojazdów produkowanych do 1984 roku oraz po nim. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, po czym poznać wysokiej jakości lakiery i dlaczego warto korzystać z utwardzacza.

Lakiery do ciągników Agria — czym kierować się przy ich wyborze?

Wybór odpowiedniej farby do pojazdów rolniczych ma duży wpływ na wygląd i ochronę karoserii. Ze względu na trudne warunki podczas pracy (wysoka wilgotność, promieniowanie UV, uderzenia, zarysowania, kontakt z olejem) lakier do ciągnika Agria o gorszej jakości będzie szybko odpryskiwał i tracił swoje właściwości ochronne. Dlatego podczas zakupu zwróć uwagę na takie cechy jak:

  • wysoka wytrzymałość i odporność na działanie czynników zewnętrznych oraz na uszkodzenia mechaniczne (bardzo dobrze sprawdzą się lakiery do ciągników Agria na bazie żywic syntetycznych, które chronią przed korozją i blaknięciem),
  • dopasowanie kolorystyczne,
  • bardzo dobra przyczepność do podłoża,
  • łatwość aplikacji i możliwość wyboru najwygodniejszej metody (pędzla, wałka, pistoletu).

Chętnie wybieranym produktem są lakiery do ciągników Agria proponowane przez znaną i cenioną markę Wilckens. Wyróżniają się elastyczną formułą, która łatwo dociera nawet do trudno dostępnych miejsc i wysoką wytrzymałością. W połączeniu z estetycznym wykończeniem i starannie dobranymi kolorami pozwalają na łatwe odnowienie farby zarówno profesjonalistom, jak i osobom bez dużego doświadczenia.

Dlaczego warto utwardzać lakier do ciągników?

Oprócz wyboru odpowiedniego lakieru do ciągników Agria warto również poświęcić czas na wybór wysokiej jakości utwardzacza. To ostatni etap malowania pojazdów rolniczych, który zwiększa ich trwałość oraz zapewnia estetyczne wykończenie bez plam czy odbarwień w wyniku kontaktu z substancjami chemicznymi. Dużym zainteresowaniem cieszy się utwardzacz Wilckens, podobnie jak lakier do ciągników tej samej firmy. Tym, co go wyróżnia, jest krótki czas schnięcia oraz przedłużenie wytrzymałości farby, wraz z większą ochroną przed korozją. Szeroki wybór wysokiej jakości produktów w przystępnych cenach znajdziesz w sklepie e-farby.eu.

pixel